Występem na VIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zakończyliśmy okres śpiewania kolęd, który tej zimy przedstawiał się szczególnie bogato. Przede wszystkim jak co roku ubogaciliśmy nabożeństwo wigilijne oraz bożonarodzeniowe. Zaśpiewaliśmy również podczas pierwszego nabożeństwa niedzielnego w bieżącym roku (5 stycznia), po którym dla naszych parafian wykonaliśmy krótki koncert kolęd.

Występ kolędowy (5 stycznia 2014)

18 stycznia w naszym kościele nabożeństwem ekumenicznym zainaugurowany został Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tym razem kantor parafii Jakub Kwintal nie mógł być obecny, w związku z tym zastąpiło go muzyczne małżeństwo: Pani Monika Gumiela poprowadziła nasz śpiew, natomiast jej mąż Rafał Gumiela zagrał na organach. Za pomoc gorąco im dziękujemy! Ponownie wykonaliśmy kolędy, zarówno w ramach nabożeństwa jak i bezpośrednio po nim w formie krótkiego występu.

Nabożeństwo Ekumeniczne (18 stycznia 2014)Więcej fotografii z nabożeństwa: tutaj (fot.: Sławomir Kołtuński)

Dzień później, po niedzielnym nabożeństwie, udaliśmy się do rzymsko-katolickiej Bazyliki Mniejszej w Koronowie gdzie daliśmy koncert kolęd. W tym miejscu za miłe przyjęcie serdecznie dziękujemy proboszczowi parafii Ks. Prałatowi Henrykowi Pilackiemu oraz organiście bazyliki, panu Filipowi Hołyszowi.

Koronowo (19 stycznia 2014)

25 stycznia, z zaproszenia Bydgoskiego Oddziału Federacji Caecilianum, wzięliśmy udział we wspomnianym już VIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kaplicy kościoła Księży Salezjanów w bydgoskim Fordonie. Cieszymy się, że nasz śpiew jak i repertuar, który słuchaczom był raczej nieznany, spotkały się z żywym zainteresowaniem.

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek (25 stycznia 2014)Więcej fotografii z przeglądu: tutaj (fot.: Chór „Jubilate Deo”).

Reklamy